Artikulli i “Euronews”: Ramush Haradinaj mund të lirohet dhe të…

Edhe agjencia europiane e lajmeve “Euronews” ka shkruar rreth ndalimit të Ramush Haradinajt në Basel, nga ana e autoriteteve franceze. Kjo media ka shkruar gjithë dinamikën e ngjarjes, sesi lideri i AAK-së u shoqërua për në polici, kur ishte duke udhëtuar.

Por se “Euronews”, duke cituar burime të saj, shkruan se Haradinaj edhe mund të lirohet e të mbahet nën mbikëqyrje. Edhe kjo medie shkruan se 48-vjeçari Haradinaj u shoqërua për në polici, pasi ndaj tij ekziston një urdhër-arrest ndërkombëtar, i lëshuar nga Serbia më 2004.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Plan për vrasje politike/ Zbulohet lista e zezë me ministra, deputetë e gazetarë në Kosovë e Maqedoni

Ministra, deputetë, politikanë e gazetarë, madje edhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ...