Arrestohet “skifteri” shqiptar, akuzohet për “sëri vjedhjesh” në Itali

Kliko per me shume info

Policia italiane arrestoi një shqiptar te akuzuuar për vjedhje.

Shtetasi Flovjan Nika, 34 vjeç, banor në provincën e Novara është arrestuar në parking në rrugën “Matteotti”, pasi u ndoq nga policia teksa drejtonte një automjet Audi A4 të vjedhur që në muajin nëntor.

Kliko per me shume info

Policia ka kontrolluar makinën e vjedhur, ku ka gjetur ora të markave të ndryshme, bizhuteri një Ipad Apple, si dhe sende të tjera të grabitura.

Forcat e rendit ndërhyne në momentin që u pikas nga një bashkëpunëtor i shqiptarit, i cili arriti të largohej duke përfituar nga errësira.

Në të njëjtin parkim policia gjeti dhe një makinë tjetër të vjedhur në dhjetor në provincën e La Spezia­s. Vetëm disa minuta më parë Nika kishte kryer një tjetër vjedhje.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here