Në kërkim për tentativë vrasje, arrestohet 51-vjeçarit nga Korçë

Policia e Korçës ka vënë në pranga një 51-vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për vrasje në tentativë.

Burime nga policia e Korçës njoftuan se është arrestuar shtetasi, Irjat Rukaj, banues në fshatin Shqitas-Maliq. 51-vjecari ishte dënuar me 9 vjet, 8 muaj, e 18 ditë burg për veprat penale “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë” si dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”.Ai akuzohet se pas konflikteve për motive të dobëta më datë 8 tetor të 2015-ës, në fshatin Shqitas, tentoi të vriste dy vëllezërit Dinoshi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia publikon videon, si u arrestua në Vlorë autori i tri vrasjeve tek Uji i Ftohtë

Policia e shtetit ka publikuar videon nga operacioni i zhvilluar naten qe ...