Arrestimi i Haradinaj/ Mblidhet Kryesia e Kuvendit

Pas arrestimit të Ramush Haradinaj, Kryesia e Kuvendit në Kosovë do të mblidhet sot për të shqyrtuar kërkesën për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme në të cilën do të diskutohet arrestimi i kryetarit të AAK-së në Francë.
Ramush Haradinaj, ish-kryeministri i Kosovës dhe Kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, u arrestua në Francë mbi bazën e një udhër arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia.
Haradinaj u arrestua në aeroportin ndërkombëtar Basel-Mulhouse, në pjesën franceze të tij, ndërsa aktualisht ndodhet në qeli.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Thaci: Formimi i ushtrisë së Kosovës do të ndodhë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ripërsëriti se formimi i ushtrisë së Kosovës ...