Deklarata/ “Arrestimi i Haradinajt, Tirana të shpallë non-grada presidentin serb”

Arrestimi i Ramush Haradinaj në Francë ka sjellë reagime të shumëta si nga Kosova ashtu edhe nga Shqipëria.

Së fundmi ka reaguar deputeti i PS-së, Parid Cara i cili thotë se burgosja nuk do ti ndryshoje asgje kontributit te Haradinajt ne luften e Kosoves.

Deputeti socialist i ka kerkuar autoriteteve shqiptare qe te shpallin non grada presidentin serb, Tomislav Nikolic si kunderpergjigje per urdher arrestin ndaj Haradinajt.

Statusi në Facebook i Parid Cares:

Arrestimi i Ramush Haradinajt jo vetem qe nuk e njollos veprimtarine e dhe kontributin e tij ne luften per clirimin e Kosoves, por e ben ate qe ti rikujtohen edhe njehere ato vite te lavdishme. Kujtimet e se shkuares, me Jugosllavi, me Milloshevice dhe me Kosove nen pushtimin e Beogradit tani i perkasin historise me famekeqe te Ballkanit dhe nuk mujnd te rikthehen me.

“Lirimi i Ramush Haradinajt eshte vetem ceshtje ditesh. Ne Prishtine ai do pritet si hero sepse lufta e tij ishte e drejte. Si deputet i Kuvendit te Shqiperise propozoj qe edhe ne duhet te levizim, nuk mund te kemi te njejtin qendrim ndaj serbeve. Presidenti i Serbise duhet te shpallet non grada ne Shqiperi. Nuk eshte pak te fabrikoshe akuza ndaj ish kryeministrit te suksesshem kosovar. Ndaj dikujt minimalisht duhet mbajtur qendrim.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Burre eshte Ramushi.

    Cdonjeri qe ka koqe eshte mashkull.

    Cdonjeri qe eshte mashkull nuk eshte edhe burre.

    E Ramushi eshte edhe mashkull edhe burre, mbi burra.
    Krenohemi me burrerine e Ramushit.Zoti na e ruajt Ramushin nga pederizmi Serb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shkarkimi i Elvis Roshit, Nishani dekretoin datën e zgjedhjeve të reja në Kavajë

Presidenti Nishani dekreton caktimin e datës së zgjedhjeve për kryetar bashkie, bashkia ...