Fjalët e ndjera të Ardit Gjebresë për këngëtaren që u nda nga jeta(Foto)

Vdekja e së ndjerës Anida Take ka prekur të gjithë, ndër tyre dhe Ardit Gjebrea. Në një postim në Instagram, prezantuesi ka postuar një foto që ka shkrepur me të, duke e shoqëruar me disa fjalë tepër prekëse.
‘’Anida Take – një artiste që ka shënjuar histori të rëndësishme në muzikën Shqiptare.
E kam patur personalisht edhe fat: Presidente jurie në edicionin e parë #kengamagjike 1999.
Dhe përsëri Anida Take ishte e para e ftuar tek #edielashqiptare në javën e parë – shtator 2008. (Në foto)
Do mbetesh përjetësisht në kujtesën e vlerave të këngës shqipe! Paqe për ty në jetën tjetër!’’- shkruan Gjebrea.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Këngëtarja shpërthen ndaj Adelina Ismajlit: Ti e nise vallen e prostitucionit!

Adelina Ismaili disa ditë më parë ishte e ftuar në një intervistë ...