Anonymous Albania paralajmëron Francën: Lironi Haradinajn, ose …!(Video)

Arrestimi i Haradinaj në Francë ka revoltuar shumë shqiptarë. Pas protestave, tani vjen një video anonime. Me anë të një video të publikuar në YouTube, Anonymous Albania i ka dërguar një mesazh të fortë Francës, ku i kërkojnë lirimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt. Ata deklarojnë se janë shumë të zhgënjyer nga vendimi i autoriteteve franceze sa i takon arrestimit të Haradinajt, ndërsa nuk ngurojnë se nëse ndodh e kundërta ky shtet do e paguaj.
Ndër të tjera Anonymous Albania shton se këto provokime mes Kosovës dhe BE do të nxisin luftën në Ballkan.
“Drejtuar qeverisë franceze. Ne jemi Anonymous Albania. Jemi shumë të zhgënyer nga qëndrimi juaj në lidhje me arrestimin e Zotit Ramush Haradinaj, një nga heronjtë tanë. Ai ka kontribuar në çlirimin e Kosovës në 1998-ën. Kosova është shtet i pavarur dhe nuk është pjesë e Serbisë. Ju po prishni dialogun mes Kosovës dhe BE. Provokimet tuaja do të nxisin luftën në Ballkan. Ndaj mos luani me ne. Ju nuk duhet ta ekstradoni Haradinajn në Beograd, pasi do të jeni në luftë me ne dhe shqiptarët. Mos e harroni, lironi Zotin Haradinajn, ose do ta paguani këtë. Ne jemi Anonymous Albania. Ne nuk falim, ne nuk harrojmë. Na prisni!”, citohet në mesazhin e Anonymous Albania.

https://youtu.be/dPg1k7g5R_I

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here