Ankesa/ Drejtohet tek urgjenca se kishte vajzën sëmurë, vlonjati shokohet nga ajo që sheh

Problemet në sistemin shëndetësor në vendin tonë ende janë pa një zgjidhje. Ankesat e banorëve sa vijnë dhe rriten. Këtë herë do të ndalemi tek qyteti i Vlorës, ku nje baba ka shkuar në spital bashkë me bashkëshorten, pasi duhet t’i bënin gjilpërën vajzës së sëmurë.

Infermierja nuk ishte e veshur me doreza dhe prindërit e kanë pyetur.

“Këtu në Vlorë vete për të bërë një gjilpërë për çupën kundra ftomës dhe shikoj infermieren pa dorashka në ambulancë. I themi bashkë me nusen: Ku i ke dorashkat?

Na kthen përgjigje: Nuk kemi, nuk na kanë sjellë. Po pate mundësi informoi njerëzit që herë tjetër kur të venë ti bëjnë gjilpëra fëmijëve të blejnë dhe nga një palë dorashka për infermierët qe mos t’ju marrin infeksion fëmijët”, shkruan vlonjati për JOQ”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Jetoi 256 vjet, njeriu më i moshuar ju tregon sekretin

Nuk është as legjendë dhe as përrallë. Mund të duket si e ...