Arrestimi i Ramush Haradinajt, flet për herë të parë bashkëshortja

Bashkëshortja e liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, Anita Haradinaj ka reaguar për herë të parë për arrestimin dhe lënien në burg të tij në Francë pas një urdhërarresti serb.

Anita në një pronocim për RTK ka thënë se deri më tani nuk ka njoftim zyrtar për këtë çështje. Ajo ka akuzuar institucionet e vendit për neglizhencë.

“Nuk di çka të them më tepër. Jemi duke e pritur një njoftim zyrtar. Kjo e ka kaluar çdo vijë të normales. Shteti i Kosovës është dashur të marrë masa, kjo është bërë e tepërt dhe ka kaluar në banalitet”, ka thënë Anita Haradinaj.

“Ne nuk kemi marrë ende asgjë zyrtare. Lajmin për paraburgimin e tij e morëm vetëm nga mediat ndërkombëtare”, ka thënë ajo.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Treni”, Vuçiç flet me kancelaren Merkel: Ja cfarë kërkon Serbia

Kryeministri serb, Aleksander Vuçiç në një prononcim për “Tanjugun” është shprehur se ka ...