Partia Demokratike: 4.5 ton drogë në 10 ditë në Itali e Greqi

Partia Demokratike akuzoi sot se kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri janë vënë sërish në qendër të akuzave të opozitës, për lidhje me kartelin e drogës.

Kreu i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në Partinë Demokratike, Enkelejd Alibeaj tha se 4 ton e gjysmë drogë, e kapur në 10 ditët e para të këtij viti në Itali e Greqi, është dëshmi e lehtësirave që qeveria u ofron trafikantëve të drogës për të transportuar lehtësisht sasinë nga Shqipëria në vendet fqinj.

Sipas PD, droga është edhe për këtë vit alternativë e Kryeministrit Edi Rama.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shkarkimi i Elvis Roshit, Nishani dekretoin datën e zgjedhjeve të reja në Kavajë

Presidenti Nishani dekreton caktimin e datës së zgjedhjeve për kryetar bashkie, bashkia ...