Alarm për bombë në Belgjikë, pako të dyshimtë në aeroportin Anvers

Mediat belge kane njoftuar se policia ka konstatuar një pako të dyshimtë në pjesën e ngarkesave të aeroportit Anvers-Deurne, dhe se është kryer evakuim i pjesshëm me dyshimin për lëndë shpërthyese.

Evakuohet pjesërisht aeroporti Anvers-Deurne në Belgjikë për shkak të një pakoje të dyshimtë, raporton Anadolu Agency (AA).

Kliko per me shume info

Shtypi belg ka njoftuar se policia ka konstatuar një pako të dyshimtë në pjesën e ngarkesave të aeroportit Anvers-Deurne, dhe se është kryer evakuim i pjesshëm me dyshimin për lëndë shpërthyese.

LEXO EDHE:  Ky shtet trondit SHBA-në me teknologjinë për kapjen e avionëve të padukshëm

Në kuadër të masave të sigurisë në rajon janë dërguar njësitë e asgjësimit të lëndëve shpërthyese. Ndër të tjera është njoftuar se një person i dyshuar është ndaluar nga policia.

Aeroporti Zaventem dhe stacioni i metrosë Maelbeek në Bruksel kanë qenë nën objektivin e sulmeve terroriste më 22 mars, ku si pasojë humbën jetën 32 persona dhe u plagosën 270 të tjerë dhe se sulmet në fjalë ishin marrë përsipër nga organizata terroriste DEASH.

LEXO EDHE:  Gafa e postës britanike, dërgon pasaporta në vend të shampove

Ushtarët belgë gjatë gjithë ditës ende ruajnë në mënyrë të armatosur aeroportet, stacionet e metrove, institucionet e BE-së si dhe shumë pika dhe bulevarde kryesore.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here