Akuzohet për dhunë në familje, në pranga polici nga Gjirokastra(Emri)

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga një efektiv policie pasi akuzohet për dhunë në familje.
Sektori i Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) Gjirokastër, mbrëmjen e djeshme arrestoi nje punonjes policie, mbi bazen e urdhrit te Prokurorit, për veprën penale të “Perndjekjes”.
Policia thotë se “efektivi i policisë eshte Klement Hamzaj 34 vjeç, me detyrë punonjës policie në Komisariatin e Delvinës”.
Ndalimi është kryer në funksion të procedimit penal referuar nga SHÇBA-Gjirokastër, ne shtator 2016, për veprën penale të “Dhunës në familje” parashikuar nga neni 130 /a te Kodit Penal, pas kallëzimit të bërë nga bashkëshortja e tij.
Materialet i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pushtohet Fieri, ja çfarë po ndodh

Banorët e Fierit janë vendosur pranë bashkisë së qytetit, duke protestuar. Mësohet ...