Aknet ‘’flasin’’, ja problemet që keni me shëndetin

Aknet tregojnë më së miri problemet që kemi me shëndetin.
Pavarësisht se në cilën pjesë të trupit ndodhen, aknet janë një tregues i problemeve të ndryshme shëndetësore.
Balli: Aknet në ballë mund të tregojnë se keni probleme me mëlçi. Përveç kësaj, aknet në ballë janë tregues i skalpit të papastër dhe të yndyrshëm të cilat mund të shkaktojnë akne.
Mes vetullave: Edhe aknet në këtë pjesë të fytyrës janë tregues se keni probleme me mëlçinë.
Hunda: Zona e hundës është e lidhur me zemrën dhe stomakun. Por, edhe heqja e qimeve të vetullave në disa raste të rralla mund shkaktojë akne.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Nëna ‘’turpërohet’’, e pabesueshme ajo që i vendos vajzës në çantën e shkollës (Foto)

Në Australi është raportuar një ngjarje vërtetë qesharake por dhe shokuese. Një ...