Pasagjerët e pazakontë të Princit të Arabisë në avion, 80 fajkonj

Nëse je Princi i Arabisë Saudite mund të transportosh 80 zogj në një avion.

Kjo foto qarkullon onlinë me dhjetra fajkonj si pasagjerë të një avionit jet.

Personi që postoi foton në Reddit thotë se ia ka dërguar një miku i tij kapiten.

Përdoruesi thotë se 80 fajkonjtë u sollën në avion me krahët e lidhur kështu që nuk mund të fluturonin vërdallë.

Ata besohset se janë në një fluturim të Qatar Airvvays por nuk është e konfirmuar.

Fotoja ka shkaktuar mjaft polemika në rrjetet sociale, bashkë me sfidën nëse ata ishin fajkonj apo gjeraqina.

Transporti i zogjve në linjat ajrore të Lindjes së Mesme është i zakonshëm, kur vetëm Qatar Airvvays lejon 6 zogj për tu tranposrtuar në klasin ekonomik, me një çmim që varion nga 90 në 500 paund, në bazë të destinacionit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Drogë, pije alkolike dhe seks, ja festa e çmendur e studentëve pranë policëve(Foto +16)

Pushimet verore kanë nisur në SHBA dhe Meksikë, bashkë me këtë stinë ...