Lundronte me varkë në liqenin e Pogradecit, 50-vjeçari: ‘Po mbytem, më ndihmoni’

Një 50-vjeçar ka kërkuar ndihmë nga Policia Kufitare e Korçës teksa lundronte në liqenin e Pogradecit.
Pas njoftimit në orën 07:55 nga Patrulla e Përgjithshme e Policisë së Pogradecit, mjeti lundrues ì SPKM-Pogradec i ka shkuar për ndihmë shtetasit i cili kërkonte ndihme në brendësi të liqenit.
Policia Kufitare e ka nxjerrë prej aty 50-vjeçarin Y.B., nga uji thuajse pa ndjenja dhe e transportoi me ambulancë në spitalin e Pogradecit, ku iu dha ndihma mjekësore dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I riu vdiq në derë të spitalit, arrestohen dy autorët e vrasjes në Vlorë

Pas disa orë kërkimesh policia e Vlorës ka arrestuar dy vëllezërit Merko, ...