16- vjeçarja kishte dhimbje të forta, mjekët i nxjerrin 1 kg lesh nga barku (Foto +18)

Një studente nga India vetëm 16 vjeçare, e cila vuante nga sindroma e rrallë të Rapunzelit kishte disa vite që shkulte flokët e saj dhe I kapërdinte .

Por gjendja e saj ka ardhur duke u përkeqësuar derisa sa I është dashur patjetër të operohet. Mjekët e saj të habitur kanë lajmëruar që nga stomaku I saj kanë nxjerrë 1 kg lesh.
Pasi i bënë skanerin, mjekët vunë duart në kokë kur panë atë top të madh me flokë në stomakun e saj, ndaj e futën menjëherë në operacion. Vajza u diagnostikua se vuante nga trichotillomania, një gjendje ku njerëzit shkulin flokët e tyre dhe trichophagia, ku njerëzit i hanë, i kapërdijnë flokët e tyre./gazetaekspres/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Psikologët këshillojnë: Ja filmat për të rritur të cilat duhet t’i shihni patjetër. Arsyeja?

Psikologët këshillojnë shumë cifte që të ndjekin filmat për të rritur. Sipas ...