10 gra përfitojnë nga amnistia, drejtoresha: Janë gati për punë

Në burgun e grave ‘’Ali Demi’’, dhjetë gra kanë përfituar nga nënshkrimi i aministisë nga ana e presidentit të Repulikës, Bujar Nishani.
Drejtoresha e burgut 325 , Xhoi Jakaj, shpjegoi procedurën për aftësimin e të dënuarave në këtë institucion të vuajtjes së dënimit.

Po kështu është kërkuar nga ana e këtij institucioni që çdo i ftuar që viziton këtë institucion të marrë përsipër punësimin e njërës perj tyre pasi të dalë nga dyert e burgut. Kjo pasi ende këto gra janë viktima të mentalitetit.

Përgatitja e të dënuarave për të rifilluar jetën pasi anë vuajtur dënimin vazhdon të jetë sfidë, ashtu sikundër vazhdon të jetë sfidë edhe eleminimi i dhunës nga shoqëria jonë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

2 comments

  1. per shum vjet dhe nje vit i mbar per te gjith ata qe jan jasht burgjeve me respekt nga burgu norvegjis

  2. me respekt Fatosi nga Kuksi per te gjith burgaxhinjt qe vuajn denimin un po iki ju po vini lesht kam len lesht do lini…..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dy shqiptarë në kërkim, kapet në Athinë superfalsifikatori i pasaportave

Organet greke të sigurisë kanë shkatërruar një prej organizatave më të mëdha ...