Pasojat e mëdha të tërmetit në Zelandën e Re(Foto)

zelanda-e-reTërmeti me ballë 7.8 ballë që goditi Zelandën e Re fatmirësisht nuk mori shumë jetë njerëzish, por la shumë pasoja në natyrë. Një ndër tyre është një mur i ngritur gati në 5 metra lartësi. Ky mur u krijua nga goditja e tokës kur më 14 nëntor. Ky tërmet u cilësua si tërmeti më i madh në hemisferën jugore. Për herë të parë që nga katastrofa natyrore, shkencëtarët u lejuan të hyjnë për të studiuar zonën rreth epiqendrës dhe zbuluan murin e ngritur në mes të fushës.

LEXO EDHE:  Nëse ke ndonjë nga këto monedha, mund të bëhesh i pasur... vlejnë më shumë se sa e mendon

Kliko per me shume info

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here