Viti i Ri mbërrin në Zelandën e Re

Zelanda e Re është një ndër vendet e para i cili mirëpret vitin 2017 me fishekzjarre spektakolare, të cilat u hodhën nga Sky Tower në Aukland. Mijëra njerëz të entuziasmuar u bashkuan për të festuar së bashku ndërkohë që dritat shumëngjyrëshe ndezën qiellin e mesnatës.

Vendet e tjera në të cilat do të trokasë vitin i ri menjëherë janë Sidney, e më pas Tokio dhe Seuli.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ngarkesa 1.4 ton kokainë “Leo Messi” kapet në Peru

Lionel Messi nuk është më vetëm një emër, e aq më pak ...