Viti i Ri troket dhe në Australi

Australia ka hyrë zyrtarisht në vitin 2017. Festa e Vitit të Ri është mirëpritur me një spektakël mahnitës ngjyrash prej fishekzjarreve që mbushën qiellin, si dhe me miliona australianë që kanë dalë për të festuar.

Fishekzjarrët vërshuan në brigjet e portit të Sidney për të nderuar artistin Prince, ndërkohë që ka pasur përshëndetje dhe për David Bowie.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapet me drogë dhe armë zjarri në makinë, arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Janinë

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia greke pasi në kufirin greko ...