Viti i Ri në Tiranë, fishekzjarre dhe muzikë

“Të gjithë sëbashku ju ftojmë të festoni me ne natën e ndërrimit të viteve, një spektakël i madh fishekzjarresh, një countdown dhe koncert festiv”, shprehet Julinda Dhame, drejtore e promocionin në bashki, teksa bën me dije për rrjedhën që do të ndjekin festimet në kryeqytet.

Kështu, një spektakël fishekzjarresh është planifikuar të pushtojë qiellin e Tiranës, i ndjekur nga një koncert i madh në sheshin “Nënë Tereza”. Koncerti thuhet të jetë i konceptuar ndryshe, me performanca nga emrat më të mira të muzikës shqiptarë dhe një atmosferë e cila do të lërë mënjanë dhe temperaturat e ulëta që janë parashikuar këtë fundvit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Megi shkon në spital për kontroll rutinë, ajo që mëson e reja i shkatërron jetën

Ajo quhet Megi është 24 vjeç dhe që prej shkurtit mësoi se ...