Kjo super-vilë do t’ju mahnisë! Ndodhet në Tiranë


Në një rrugë diku në veri të Tiranës gjendet një vilë që duket sikur i përket një realiteti tjetër. Vila në pamje të parë duket si kur është në Malibu, SHBA dhe jo në Tiranë.

Muri rrethues i saj është i veshur me gurë dhe kangjellat e larta të japin mesazhin që këtu është diçka serioze.

Kliko per me shume info

Kuzhina me ngjyra të ngrohta dhe e mobiluar me shije, ambient ngrënieje i denjë për gatimin që dilte nga ajo kuzhine, salloni tipik i rretheve intelektuale që mbështesin bërrylin tek oxhaku dhe ngrenë kokën lartë në kërkim të argumenteve, dhomë miqsh e mjaftueshme për një ministër, korridore të veshura me gur cilësor që ta bënin vajtjen në tualet një kënaqësi…

LEXO EDHE:  Ngordh rinoceronti i fundit i bardhë, shuhet specia

Një kat më sipër tri dhoma luksoze dhe një studio që të shtynte të lexoje pafund. Pianoja i jepte ambientit një atmosferë klasi dhe harmonie.

Kur zbritëm thamë se mbaruam, por jo kishim edhe katin -1. Palestër e pajisur për çdo nivel fitnesi, një dhomë tjetër për miq dhe kantina e verës.

Në mes të kantinës është edhe një tavolinë ku degustohen verërat e ardhura rishtazi. Në dalje rezervuarët e pishinës dhe garazhi i mbyllur për dy makina.

LEXO EDHE:  I kërkoi divorcin, gruaja i bën "gjëmën" burrit nga Tirana

Po nga pas kur e inspektuam vilën…?

Një ‘shëtitore’ e vogël nga ato që kishin kështjellat e fisnikëve në shekullin XIIIV. Diku një kopsht i vogël ku fare mirë mund të vendosje një stol e t’i recitoje poezi femrës më të bukur.

Më tej një oxhak për barbeky dhe një ballkon i mbuluar me vetrata për të shijuar diellin e Dimrit.

LEXO EDHE:  Facebook rrezikon seriozisht falimentimin

Këtu arkitekti nuk ka punuar për të marrë rrogën por për të bërë art. Vetëm në Miami ose Malibu ka vila të këtij niveli. E njëjta vilë atje do kushtonte diku tek 4-5 milionë euro, por në Tiranë gjërat e mira kushtojnë lirë; varet kush e blen i pari…/Vetëm Vila/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here