Bie niveli i ujit, Venecia pa gondola (FOTO)

Ky fundvit ka sjellë surpriza të mëtejshme: Në Venecia, niveli i ujit është vlerësuar me ulje me rreth 70 cm më pak se zakonisht. Kjo rënie e ndjeshme ka sjellë mbi të gjitha vështirësi në lundrim, duke na mundësuar disa foto të kanaleve të qytetit pa gondolat e famshme.

Është i dyti vit rradhazi që Venecia regjistron nivele të ulëta të ujit në qytet.


/ Shekulli.com.al

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja e diamanteve me vlerë 75 milionë euro, shtatë të arrestuar

Pesë burra dhe dy gra janë arrestuar nën dyshimin e përfshirjes në ...