Vdekja e djalit të biznesmenit në Lungomare, jepet masa për inxhinierët e firmës

makina-vloreAksidenti tragjik në Lungomare, ka nxjerrë para gjykatës dy inxhinierët e kompanisë që kryente punimet në rrugën e Lungomares në Vlorë. Mësohet se në seancën e zhvilluar ditën e sotme, gjykata ka lënë në burg Ilirian Tahmazin, përgjegjës i sigurimit teknik, ndërsa ka dhënë masën ”arrest shtëpie” për inxhinierin Tomorr Ceno. Seanca për inxhinierët zhvillohet një ditë pas dhënies së masës së sigurisë për drejtuesin e mjetit Petraq Bejaj, që mbeti i plagosur në aksident, kur mjeti që ai drejtonte ra në gropën e hapur për projektin e Lungomares. Në pranga u vu dje shefi i hetimit të ngjarjes, Mynyr Ismailaj, nën akuzën për presion ndaj të plagosurit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Emrat/ Nisen me çanta plot me drogë drejt Greqisë, arrestohen 3 shqiptarë

Tre shtetas shqiptarë dhe një grek janë arrestuar në flagrancë, pasi u ...