Tronditet Kucova, burri xheloz vret gruan me thike

ndroq-policiaNjë krim brenda familjes ka ndodhur pak pas mesnatë në Kuçovë. Një 57-vjeçar ka vrarë me thikën e bukës gruan e tij 49 vjeç.
Nga hetimet paraprake rezulton se shkak i ngjarjes së rëndë është bërë xhelozia e Rruzhdi Luzit ndaj bashkëshortes së tij, Manjola Luzi.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00 pas mesnate, në fshatin Drizë të Kuçovës.

Pas një konflikti brenda familjes, burri ka marrë thikën e bukës, duke e goditur gruan.

49-vjeçarja nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra.
Sakaq, policia e Kuçovës ka arrestuar autorin e ngjarjes, ndërsa vijon hetimet për zbardhje e plotë të shkaqeve dhe rrethanave.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

dritarja-fier

Burri hodhi gruan nga kati i katërt, pas gjyqtarit, nën akuzë edhe Përmbarimi i Fierit

Pak orë pas nisjes së procedimit për gjyqtarin që lëshoi urdhër mbrojtje ...