Singapori njeh pavarësinë e Kosovës

singaporiRepublika e Singaporit e ka njohur pavarësinë e Kosovës, ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, zyra e Ministrit të Jashtëm të Kosovës.

Këshilltari i ministrit Hoxhaj, Bashmir Xhema, tha se Ministria e ka edhe notën verbale të shtetit.

“Po, njohja nga Singapori është e konfirmuar. E kemi edhe notën verbale të kësaj njohjeje”, ka thënë Xhemaj.

Njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Singapori e ka përshëndetur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes rrjetit social Twitter.

Republika e Singaporit shtrihet në Azinë Juglindore dhe bëhet vendi i 113-të, sipas njoftimit të vet ministrit Hoxhaj, që e njeh pavarësinë e Kosovës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gafa e deputetes demokrate, ja si e quan bashkëshorten e Bashës!

Deputetët e Partisë Demokratike, vijojnë të qëndrojnë në çadrën që është ngritur ...