Artikulli i “Gazzetta dello Sport”: Ja cfarë shkruan për ndeshjen Tirana-Partizani

3
Kliko per me shume info

derbiiiGazeta e njohur sportive në Itali “La Gazzetta dello Sport”, ka bërë një shkrim për ndeshjen Tirana-Partizani që u ndërpre për shkak të shkëputjes së energjisë në stadium.

“40 minuta pezull për derbin e kryeqytetit shqiptar mes Tiranës dhe Partizanit për shkak të një ‘black-out’-i në impiantin e ndriçimit të stadiumit. Tifozët kanë përfituar nga rasti për ta kthyer atmosferën në një festë të vërtetë duke ndriçuar stadiumin me telefona dhe mjete të tjerë të ndryshëm dhe duke kënduar në mbështetje të skuadrave të tyre derisa u vendos që ndeshja nuk do të rifillonte”, shkruan sajti i “La Gazzetta dello Sport”.

Gjithashtu kjo gazetë ka publikuar një foto nga transmetimi televiziv në Shqipëri.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here