Artikulli i “Gazzetta dello Sport”: Ja cfarë shkruan për ndeshjen Tirana-Partizani

derbiiiGazeta e njohur sportive në Itali “La Gazzetta dello Sport”, ka bërë një shkrim për ndeshjen Tirana-Partizani që u ndërpre për shkak të shkëputjes së energjisë në stadium.

“40 minuta pezull për derbin e kryeqytetit shqiptar mes Tiranës dhe Partizanit për shkak të një ‘black-out’-i në impiantin e ndriçimit të stadiumit. Tifozët kanë përfituar nga rasti për ta kthyer atmosferën në një festë të vërtetë duke ndriçuar stadiumin me telefona dhe mjete të tjerë të ndryshëm dhe duke kënduar në mbështetje të skuadrave të tyre derisa u vendos që ndeshja nuk do të rifillonte”, shkruan sajti i “La Gazzetta dello Sport”.

Gjithashtu kjo gazetë ka publikuar një foto nga transmetimi televiziv në Shqipëri.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

antonio-rudiger

Dikur shiste çorape, sot futbollist fenomenal

Futbollisti fenomenal i Romës, Antonio Rudiger mësohet se më parë ka shitur ...