Paralajmërimi trishtues i shkencëtarit të madh Stephen Hawking

shkencetariProfesori dhe shkencetari i njohur Stephen Hawking ka lëshuar një paralajmërim te frikshem mbi një nga vrasësit më të mëdhenj në botë.

Në një video, ai paralajmëron se beteja jonë me shëndoshjen është një nga çështjet më serioze me të cilën njerëzimi po përballet ndonjëherë.

Profesor Hawking thotë: “Unë e shoh botën si një e tërë dhe jam këtu për ta trajtuar një nga problemet më serioze të shëndetit publik të shekullit të 21-të”.

“Sot shumë njerëz vdesin nga komplikimet e lidhura me obezitetin, hanë shumë dhe lëvizin shumë pak.

“Për fat të mirë, zgjidhja është e thjeshtë, aktiviteti më e ashpër dhe një ndryshim në dietë, kjo nuk është shkencë me raketa”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Burgu ku ia vlen të hysh”, më mirë se në shtëpi…!

Të dënuarit do të kenë telefonat dhe kompjuterët e tyre në burgun ...