Koalicioni/ Rama e barazoi me Shpëtim Idrizin, ja si reagon Meta

ilir-metaKreu i Kuvendit Ilir Meta komentoi deklaratën e Edi Ramës për një kokë të tretë të koalicionit të maxhorancës.

Kryeministri Edi Rama tha sonte se parashikon që pas zgjedhjeve koalicioni do të ketë 3 bashkëkryetarë pra, atë vetë, kreun e Kuvendit Ilir Metën dhe kreun e PDIU, Shpëtim Idrizi.

Por me sa duket kreu i Kuvendit e ka pritur mirë këtë gjë.

I pyetur nga gazetari Ylli Rakipi në emisionin “Të paekspozuarit” Meta tha se e sheh si një qëndrim të aleatit të tij për të rritur kolegjialitetin dhe si një zhvillim pozitiv.

Meta: Është me qëllim për të rritur kolegjialitetit. Shumë pozitive.

Rakipi: Ju jeni që rriteni, forcoheni më shumë?

Meta: (Qesh..). Po.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përfaqësuesi i CDU në çadrën e PD: Zgjedhjet me rëndësi për Shqipërinë

Protestën e opozitës në Tiranë, e ka mbështetur edhe përfaqësuesi i CDU-së, ...