Portieri shënon gol me roveshatë në minutën e 95

Në kampionatin e Afrikës së Jugut ka ndodhur diçka e rrallë. Një portier ka shënuar një gol me roveshatë në minutën e 95 të ndeshjes.

Baroka po mundej 1-0 nga Orlando Pirates, kur Masuluke Oscarine la portën për të tentuar barazimin në një goditje këndi.

Ky portier shënoi një gol spektakolar me roveshatë dhe me siguri do të jetë kandidat për çmimin Pushkash si goli më i bukur i vitit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vajzat kalojnë natën në tallava, mesazhi që u lë ky djalë është i pabesueshëm

Disa vajza që kanë kaluar natën në një klub tallave janë shkrirë ...