Portieri shënon gol me roveshatë në minutën e 95

Kliko per me shume info

Në kampionatin e Afrikës së Jugut ka ndodhur diçka e rrallë. Një portier ka shënuar një gol me roveshatë në minutën e 95 të ndeshjes.

Baroka po mundej 1-0 nga Orlando Pirates, kur Masuluke Oscarine la portën për të tentuar barazimin në një goditje këndi.

Ky portier shënoi një gol spektakolar me roveshatë dhe me siguri do të jetë kandidat për çmimin Pushkash si goli më i bukur i vitit.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here