Fshihte 90 kg kanabis në banesë, policia Vlorë arreston 45-vjeçarin

kanabis-vloreNjë 45-vjeçar banues në fshatin Poro është arrestuar nga policia e Vlorës pasi ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Mësohet se të blutë e Vlorës vunë në pranga shtetasin Harilla Nasi pasi me datë 07.11.2016, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij në fshatin Poro, policia ka gjetur dhe sekuestruar një sasi me lëndë narkotike prej rreth 90 kg Cannabis Sattiva.
Për këtë vepër penale, ndaj të arrestuarit ishte vendosur masa e sigurisë “Arrest në burg”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vazhdojnë punimet, deklaron Veliaj: Vettingu i domosdoshëm, korrupsioni në gjykata i ka bllokuar 40 projekte bashkisë

Bashkai e Tiranës ka përfunduar ndërtimin e rrugës “Hermann Gmeiner”, e cila ...