Gruaja kthehet nga vdekja pas 40 vitesh, e pabesueshme se çfarë i kishte ndodhur!

Një ngjarje e pazakontë  ka ndodhur në Indi. Mësohet se një 82-vjeçare, e cila mendohej se kishte vdekur para 40 vitesh, papritmas është shfaqur në derën e vajzës së saj, “duke u kthyer nga varri”.
Sipas të afërmëve të saj, gruaja kishte vdekur nga
kafshimi i një gjarpri dhe i ishin kryer ritualet e fundit para se trupi
i saj që mendohej se ishte i vdekur, të hidhej në lum. Por, dicka paska ndodhur. Gruaja ka thënë se ajo nuk kishte vdekur nga kafshimi i gjarprit dhe vetëm e kishte humbur vetëdijen. Ajo ishte gjetur në lum nga një peshkatar dhe kishte jetuar në një
tempull për më shumë se 40 vite, duke mos iu kujtuar asgjë nga e
kaluara. Historia e saj ka filluar në vitin 1976, kur ajo kishte dalë nga shtëpia
për të punuar tokën dhe aty ishte kafshuar nga një kobër e zezë.
Atë e kishin dërguar tek një mjek tradicional i fshatit dhe ai kishte thënë se është e pamundur që ajo të mbetej e gjallë.
Më vonë familjarët i kishin kryer ritualet e fundit dhe i kishin hedhur trupin e saj në lum.
Tani pas kthimit, vajzat e saj thonë se e kishin njohur nga shenja që e kishte nga lindja.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here