Nëna shkon në Polici: Dy vajzat minorene janë zhdukur prej 3 ditësh, ndihmë!

Dy motra minorene, 14 dhe 17 vjeçe, janë larguar nga shtëpia e tyre  nuk janë kthyer më.

Bëhet me dije se ato janë larguar prej 3 ditësh.

Nëna e vajzave, ka denoncuar ngjarjen në Komisariatin e Policisë Durrës, sipas së cilës, dy motrat kanë ikur që më datë 28 dhjetor dhe e shqetësuar për fatin e të bijave, ajo ka kërkuar ndihmën e policisë.

Specialistët për Krimet në po punojnë për gjetjen e shtetaseve:

• S.P. 17 vjeçe, banuese në Durrës;

• E.P. 14 vjeçe, banuese në Durrës.

Më datë 30.12.2016, ora 14:00, ka bërë kallëzim shtetësia M.P. 43 vjeçe, pasi më datë 28.12.2016,  i janë larguar nga banesa vajzat”, njoftoi sot policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përplasja e dy motorave, humb jetën i riu

Humb jeten drejtuesi një prej motorave të aksidentuar një ditë më parë ...