Mahnitëse/ Ndizet pema e Krishtlindjeve në New York, ja FOTOT

pema-new-yorkPema e Krishtlindeve është ndezur mbrëmë në qendrën “Rockefeller” në New York. Pema është 28 metra e gjatë dhe ndricohet nga më shumë se 50 mijë drita.

Dritat i ndezi, kryetari i New Yorkut, Bill de Blasio dhe aktorët Alec Baldwin e Kate McKinnon.

Por nuk mbaron me kaq, në majë të pemës është vendosur ylli i punuar me kristale “Swarovski” që peshon 250 kg./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I moshuari hero, nxori bombulën në flakë nga shtëpia e fqinjit

I moshuari hero, nxori bombulën në flakë nga shtëpia e fqinjit

Një i moshuar është kthyer në një hero për banorët e Wuxi ...