Ja parashikimi i motit për sot, 2 dhjetor 2016

moti4Kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta do të karakterizojnë motin në zonat veriore e qendrore ndërsa me mot të kthjellët do të paraqitet moti për zonat jugore të vendit.

Edhe orët e pasdites do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në ultësirën perëndimore duke lënë me vranësira më të dendura zonat malore përgjatë kufirit lindor. Parashikohet që gjatë natës vranësirat të jenë të pranishme në të gjithë territorin e vendit.

Sipas “MeteoAlb”, temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje si në orët e mëngjesit edhe në orët e mesditës duke bërë që vlera më e lartë në rang territori të arrije 15 gradë celsius në zonat bregdetare.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi jugperëndimor, ndërsa në brigjet detare do të gjenerohet dallgëzim deri në 2 ballë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Moderatori e prek aty ku nuk duhet, ja çfarë i bën modelja live në emision

Një video në YouTube po “thyen” rrjetin, ku shfaqet një modele braziliane. ...