“LSI, gati të votojë pro mbylljes së bixhozit që në seancën e parë të janarit”

Deputeti i LSI-së, Petrit Vasili ka shprehur qëndrimin ndaj ligjit të bixhozit dhe pamundësisë për të pasur mazhorancën që Rama ka thënë për të zgjidhur këtë çështje.

Vasili thotë se, “bixhozi është një sëmundje e rëndë shoqërore, që e ka të qartë shërimin dhe çrrënjosjen”. Vasili thotë se problemi është shumë i thjeshtë, “kryeministri mund ta sjellë ligjin për mbylljen e bixhozit që në seancën e parë të janarit”.

Më tej Vasili tha se të gjitha votat e grupit të LSI-së do të jenë pro mbylljes.

“Në qoftë se një deputet i vetëm i LSI-së nuk do ta votonte ai do të përjashtohej nga grupi. Besoj që deri në mbledhjen e parë të parlamentit të janarit Rama do t’i bëjë bashkë të gjitha votat e grupit të PS. Në pak javë i japim pra fund një herë e mirë problemit të bixhozit”- u shpreh deputeti.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rama gju më gju me popullin, pi raki e bën dolli, komentuesit i kujtojnë çadrën….

“Gju më gju me popullin”, ashtu siç e do tradita, kryeministri i ...