Lopët e sëmura me dermatozë nodulare përfundojnë në fabrikat e sallamit në Tianë

Gjedhët e prekura nga dermatoza nodulare janë duke u shitur nga fshatarët, ndërsa mishi i tyre mësohet se po përdoret nga fabrikat e sallamit.

Për këtë skandal, ABC News sjell një dëshmi nga Lushnja. Shumë fermerë thonë se e kanë të pamundur të mjekojnë me kafshët e sëmura me fondet e tyre.

Ata shprehen se nuk kanë para që të blejnë ilaçe për lopët e tyre. Ndërsa sot PS-ja ka debatuar për këtë fenomen dhe thuhet se qeveria do ti dëmshpërblejë fermerët që kanë lopët e sëmura.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbardhet dëshmia, vajza tregon tmerrin: Si më përdhunoi shoferi i furgonit

Zbardhet dëshmia e vajzës që denoncoi një 28-vjeçar për përdhunim. Ngjarja ka ...