Liverpool një dhuratë tifozëve, mund Manchester City-n 1-0

Liverpool e mbyll këtë vit me sukses. Në një përballje aspak të lehtë, djemtë e Jurgen Klopp kanë dalë triumfues dhe ngjiten në vendin e dytë në kuotën e 43 pikëve, 6 më pak se Chelsea kryesues. Të kuqtë mundën Manchester City-n me rezultatin 1-0 në Anfield.
Ishte mesfushori holandez, Georginio Ëijnaldum, i cili shënoi një gol të bukur me kokë në minutën e tetë, pas pasës të saktë nga Adam Lallana, dhe skuadrat shkuan në pushim me këtë rezultat.

Pjesa e dytë foli ndryshe. The Citizens u përpoqën gjatë gjithë ndeshjes për të ndryshuar rezultatin, por për ekipin e Pep Guardiolës 45 minutat nuk mjaftuan.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndeshja me Italinë, surprizon trajneri i Shqipërisë De Biasi

Nderkohe qe prej tij priteshin kritika, trajneri i kombëtares, Gianni De Biasi ...