Lezhë, policia sekuestron kanabis dhe armë, në pranga dy të rinj

lezhe-kanabis-armePolicia e Lezhës ka bërë të mundur sekuestrimin prej 4 kg 416 gr lëndë narkotike kanabis si dhe një armë sportive pa leje, duke vënë në pranga dy të rinj. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur gjatë ditës së mërkurë. Gjatë një kontrolli të ushtruar në aksin rrugor Tale – Lezhë, policia arrestoi Kristian Gjonikaj , 19 vjeç, banues në Tiranë pasi iu gjet një armë sportive pa leje dhe një sasi prej 850 gram lëndë narkotike e dyshuar kanabis.
Gjithashtu, policia ka vënë në pranga dhe shtetasin Bruneto Çela, 24 vjeç , banues në Kurbin. MËsohet se të riut gjatë kontrollit të ushtruar iu gjet një sasi prej 3 kg 566 gr lëndë narkotike kanabis.
Materialet procedurale do të referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprat penale ” Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike” ” Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve sportive” në ngarkim të shtetasit Kristian Gjonikaj dhe Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin në ngarkim të shtetasit Bruneto Çela për vepren penale ” Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike “.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Osumi nxjerr trupin e 47 vjeçarit, u zhduk pas kthimit nga Greqia

Lumi Osum ka nxjerrë në breg trupin e pajetë të 47 vjeçarit, ...