Kontroll i papritur në tribuna, polica “çarmatos” ultrasit e Tiranës

partizani-tiranaPolicia e Tiranës ka “carmatosur” grupin e tifozëve “Tirana Fanatics” sapo kane filluar të ulen në stolat e stadiumit.

Gjatë kontrollit të befasishem u zbulua se tifozët kishin marrë flakadanë me vete për t’i ndezur gjatë ndeshjes.

Sipas informacioneve të para të Policisë, qindra flakadanë kanë rënë në duart e Policisë dhe plani i tifozëve ka dështuar.
Ndërkaq, mbështetësit e Partizanit kanë pritur për më shumë se një orë të hynin në tribunat që u ishin caktuar, pasi policia ushtroi kontroll të rreptë edhe ndaj tyre për të evituar futjen e flakadanëve apo mjeteve të tjera që mund të pengojnë zhvillimin normal të derbit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sulmuesi i kombëtares shënon për Luganon

Për të dytën javë radhazi, Armando Sadiku gjen golin për ekipin e ...