Kapet një ton kokainë me vlerë 100 milionë euro

kokaineNjë ton kokainë me vlerë 100 milionë euro është sekuestruar nga policia franceze, raporton “Reuters” duke cituar një prokuror të Francës.

Droga ka arritur në Francë me aeroplan nga Kolumbia dhe është konfiskuar në një depo në qytetin jugperëndimor francez, Bayonne, ditën e mërkurë.

Dhjetë persona me nënshtetësi kolumbiane, franceze, spanjolle dhe holandeze, të dyshuar se janë përfshirë në fluturimin e drogës për në Francë, janë arrestuar si pjesë e operacionit policor

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ngjarje e rëndë në Bullgari, shpërthen një tren, vdesin 4 persona

Një tren në Bullgari mësohet se ka dal nga shinat dhe ka ...