Detajet/ “Juristi” kishte humbur 1 mijë €, grabiti kazinonë, por u kap nga Policia

Kliko per me shume info

Ilir Lelo i vendosi armën në kokë punonjësit të kazinosë, mori 600 euro dhe më pas doli fare i qetë prej aty. Pasi e ka identifikuar, policia ka kuptuar se bëhej fjalë për një person të varur nga bixhozi, shkruan TCH.
I diplomuar si jurist, por që punonte në një fushë tjetër, atë të rregullimit të makinave në Kashar, 45-vjeçari Lelo njihet prej vitesh si një frekuentues i rregullt i lojërave të fatit.
Burime të policisë thanë për Top Channel se, Lelo në një rast ka humbur 150 mijë euro në lojërat e fatit, ndërkohë që edhe ditën e grabitjes me armë, ai kishte humbur 1.000 euro. Në këtë situatë, ai i është drejtuar kazinove për t’i grabitur, ndërsa në episodin e tretë u arrestua.

Në gjendje të dëshpëruar, Ilir Lelo i rrëfeu policisë se, pasi kishte humbur edhe të premten, kishte marrë armën në shtëpi dhe ishte drejtuar për të grabitur.

Kliko per me shume info

“Kur grabita kazinonë e parë pashë që ishin shumë pak lekë, ndaj dhe u drejtova te një tjetër kazino. Kisha parandjenjën se ishte një ditë me fat dhe se do të kapja Jackpot-in”, i tha policisë 45-vjeçari.

Në kazinonë e dytë, ku u kap në flagrancë, policia thotë se ai kishte hyrë sërish për të grabitur, në mënyrë që të siguronte një shumë të konsiderueshme për t’i luajtur në bixhoz.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here