Gjendje e rënduar në pikat e kolaudimit, MTI bën thirrje: Kryeni kontrollin nëse ju ka kaluar afati

Problemi i rënduar në pikat e kolaudimit ka bërë që Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës të reagojë, duke i bërë thirrje qytetarëve të kryejnë kontrollin teknik për ata që i ka kaluar afati.

Po ashtu, Ministria e Transportit sqaron drejtuesit e automjeteve se në ndryshimin e ligjit te taksave datë 15.12.2016, kontrolli teknik i mjeteve kryhet brënda periudhës 1 vjeçare.

Sipas MTI, të gjithë shtetasit apo subjektet që kanë paguar taksën e mjetit të tyre në ditët e fundit të vitit 2016 mund te kryejnë kontrollin teknik dhe në ditët e para te vitit 2017.

Gjithashtu drejtuesit nuk do jenë të detyruar të paguajnë me parë dhe taksën e vitit 2017, bën me dije Ministria e Transportit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rama reagon për ndeshjen Itali-Shqipëri, ja çfarë thotë për rezultatin

Kryeministri Rama ka reaguar pas përfundimit të ndeshjes Itali-Shqipëri, e cila përfundoi ...