Eleminoni fryrjen e barkut, kjo është receta ‘’magjike’’

Një vakt i mirë gjithmonë të sjell fryrje të barkut, por ka një zgjidhje.
Për të eleminuar fryerjen e barkut mund të konsumoni një recetë të thjeshtë natyrale.

Për përgatitjen e kësaj recete ju duhen këto perbërës.

1 finok,
1/2 molle jeshile,
1/2 kastravec
Pak pluhur xhenxhenfili

Të gjithë këto përbërës i përziejmë bashkë dhe lëngun e përftuar e konsumojmë 1 herë në ditë në mes 2 vakteve ushqimore.

1-Finoku,ka vlera në drenazhimin e indeve dhe pastrimin e gjakut dhe të mëlçisë, zbut kontraksionet e muskujve të barkut dhe frenon krijimin e gazrave abdominale.

2-Molla-vitamina C,ruan gjithashtu një efekt pastrues,rifreskues dhe tonifikant.

3-Kastraveci-i pasur me ujë ,ka po ashtu të njejtin efekt.
Kjo është një recetë e thjeshtë por shumë efikase për të qëndruar sa më larg fryerjes së barkut.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ditët e muajit kur femrat e duan më shumë seksin, kur janë të gatshme të tradhtojnë

Femrat lirojnë aromën, së cilës meshkujt nuk mund t’i rezistojnë, por edhe ...