Probleme fiskale, ja sa rrezikon Cristiano Ronaldo

1
Kliko per me shume info

ronaldo20166Probleme fiskale në horizont për Cristiano Ronaldo? Sipas “El Confidencial”, portugezi ka probleme të tilla.

Pas Lionel Messi dhe Javier Mascherano (së fundmi është përmendur edhe Eto’o) edhe ylli i Real Madrid, në fakt, duke se ka përdorur një kompani irlandeze (Multisports dhe Image Managment) për kontrata e lidhura me sponsorët, duke kursyer në këtë mënyrë në pagimin e taksave. Mes marrëveshjeve të shumta, janë edhe bashkëpunimet e CR7 me Nike, Konami, Toyota Thailandia, Unilever dhe Kentucky Fried Chicken.

Çfarë do të ndodhë tani? Asgjë ose vetëm një gjobë nëse lojtari ka deklaruar në Spanjë marrëveshjen me kompaninë irlandeze. Situata do të ndryshonte nëse portugezi e ka mbajtur të fshehur këtë bashkëpunim. Në këtë rast çështja do të ndiqej në rrugë penale.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here