Fier, kapen 64 kg kanabis, nje person shpallet ne kerkim

kanabis-punishtePolicia sekuestron 64 Kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva.

Shpallet në kërkim autori i dyshuar ne Fier.

Kliko per me shume info

Më datë 30.11.2016, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë dhe u bë shpallja në kërkim për shtetasin:

-A.K, 24 vjeç, banues në Maqedoni.

Nga dyshimet se në mjetin tip “Volkswagen” me targa SK 0605 AL kishte lëndë narkotike, shërbimet e policise u vunë menjëherë në ndjekje.

Gjatë ndjekjes nga punonjësit e policisë, drejtuesi i mjetit ka goditur mjetin tek trafikndarsja në rrethrrotullimin e Kolonjës Lushnje dhe është larguar me shpejtësi duke braktisur mjetin.

Nga veprimet e kryera në mjetin e braktisur u gjetën dhe sekuestruan 64 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.
(Nenet 283 e 283/a të Kodit Penal).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.