Energjik dhe plot miq, njihuni me njeriun më të vjetër në botë(Foto)

Sot njeriu më i vjetër në botë feston ditëlindjen e 146. Ai quhet Saparman Sodimejo, por njihet si Mbah Gotho dhe është nga Indonezia.
I moshuari thotë se nuk e mban mend fiks kur ka lindur, por thotë se ka qenë 10 vjec kur u ndërtua një fabrikë sheqeri në qytetin e tij në 1880. Sipas llogaritjeve, ai i bie të kete lindur në vitin 1870.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Fëmija po i vdiste nga kanceri, nëna rrezikoi duke i dhënë kanabis. E pabesueshme ajo që ndodhi më pas

Kanceri cdo vit po vret mijëra njerëz në të gjithë botën, pasi ...