E mbuluar por magjepsëse, njihuni me modelen myslimane (Foto)

halima-modeleModelja nga Somalia nuk e ka ndaluar pasionin e saj për modelingun, edhe pse është mbuluar. Bëhet fjalë për Halima Aden, e cila është një ndër modelet më seksi edhe përse e veshsur. 19-vjeçarja me origjinë nga Somalia doli e dyta në konkursin e bukurisë, Miss Minnesota. Halima në këtë konkurs bukurie solli një imazh ndryshë të femrës, asaj të veshur me perçe.
Ajo nuk kishte shkuar për të fituar Miss Minnesotan, por për t’i treguar të gjithëve se mund të sfilosh edhe duke pasur respekt për traditat fetare, cilado qofshin ato.
19-vjeçarja ka lindur në një kamp refugjatësh dhe në moshë fare të vogël u transferua në St. Cloud, Minnesota. Gjatë sfilatës së kostumeve të banjës, ajo veshi burkini, ndërsa në finale kishte veshur një fustan blu dhe një vello të verdhë të gjatë.

LEXO EDHE:  Majk kapet mat me Melitën: Ku e kaloi fundjavën çifti i ri?

 

Kliko per me shume info

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here