Basha: Rama e Meta e kanë ditur që negociatat me BE s’do të hapeshin

basha-opinionKreu i PD-së, Lulzim Basha i ftuar në emisionin “Opinion” është shprehur se Rama e ka ditur që nuk do të çeleshin negociatat me BE-në.

“Edi Rama dhe Ilir Meta e kanë ditur që negociatat nuk do të hapeshin, po ashtu jam informuar dhe unë që nuk do të hapeshin negociatat.Dy ditë pasi zoti Krischbaum të vinte në Tiranë, Bushati ka qenë në Berlin.

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë i është bërë e ditur para se Krischbaum të vinte këtu nga kryetari i kabinetit të Merkelit, Bushati nuk e ka ngritur këtë çështje fare. Bushati ka ndryshuar pozicionin e opozitës shqiptare. Rama e ka ditur që negociatat nuk do të hapeshin”-tha Basha.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vasili tjetër letër për bordin e ONM: Roli i Sekretarit të Ramës, i paligjshëm

Pas reagimit të komisionerit Hahn për bordin e ONM, Ministri i Drejtësisë ...