Ishte nisur nga Kolumbia me avion, kapet 1 ton kokainë në Francë

police-france1 ton kokainë është sekuestruar nga Policia franceze sapo kishte mbërritur me avion nga Kolumbia.

Droga me vlerë rreth 100 milionë euro u sekuestrua në një depo në jugperëndim të Francës në Bayonne, tha prokurori i Bordeaux.

10 persona nga Kolumbia, një francez, një spanjoll dhe një holandez janë të përfshirë në këtë trafik, të cilët janë vënë në pranga raporton ‘Reuters’.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohen varreza masive në veriperëndim të Sirisë

Trupat e 130 luftëtarëve të ekzekutuar nga rivalët xhihadistë, u gjetën në ...